Kelionė prasideda namuose

Gintaro kelionės pradžia: kartu atraskime Šiaurės aukso paslaptis

Gintaro kelionės pradžia: kartu atraskime Šiaurės aukso paslaptis

Gintaras, dar kitaip vadinamas Šiaurės auksu, yra tai, kas mūsų kraštą garsino tūkstantmečius dar prieš atsirandant vardui Lietuva. Jis buvo pirmasis mūsų ambasadorius, skleidęs žinią apie baltų kraštus toli besidriekiančiais prekybos keliais. Gintaras buvo svarbiausias ir labiausiai vertinamas mainų prekybos objektas. Manoma, kad būtent dėl gintaro vertės baltai gana anksti susipažino su metalais ir jų apdirbimu. Gintaru dabinosi ir žavėjosi ne tik baltai, bet ir Senovės Romos gyventojai, kurie jį ir pakrikštijo Šiaurės auksu. Gintaro karolių rasta netgi Egipto faraonų kapuose, apie jį daugelyje tautų buvo kuriami mitai ir legendos.

Savo vertės ir žavesio gintaras nepraranda ir šiandien – neabejotinai tai yra vienas iš unikaliausių dalykų, kuriuos galime parodyti visiems gamtos ir istorijos mėgėjams iš Lietuvos ir užsienio. Nors gintaras yra paplitęs visame pasaulyje, o mums atrodo visiškai įprastas dalykas, tačiau Baltijos gintaras (Šiaurės auksu vadinamas sukcinitas) yra gana išskirtinis mūsų pajūrio „vaisius“. Net ir šiandien Baltijos jūros pakrantėse yra 90 procentų viso pasaulyje išgaunamo gintaro, o Lietuvoje gausiausi gintaro klodai slūgso šiaurinėje Kuršių marių dalyje.

Gintaras – išties unikalus reiškinys, žavintis dėl įvairiausių priežasčių. Tiek baltų, tiek Senovės Romos medicinoje jis vertintas dėl savo gydomųjų savybių, gintaro dulkės buvo ir yra naudojamos baltiškose apeigose bei natūralių smilkalų gamyboje. Tačiau neabejotinai didžiausia gintaro vertė yra jame sustingusi istorija, traukianti įvairiausių sričių mokslininkus ir smalsuolius. O sustingę čia ne tik vabzdžiai ir kitos ypač senos gyvybės formos, tačiau ir gintarą naudojusių bei formavusių žmonių istorija, kultūra, papročiai, mitologija. Gintaro dirbiniais puošėsi senovės baltai ir romėnai, o Renesanso epochoje iš jo buvo gaminami išskirtiniai dirbiniai, puošdavę didikų rūmus ir bažnyčias.

Gintaras mums gali papasakoti labai daug, todėl norime pakviesti jus daugiau sužinoti tiek apie patį gintarą, tiek apie Lietuvos kraštus, kuriuose jis randamas. Kviečiame visus smalsius ir mėgstančius keliauti į nepažintą Gintaro kelionę. Jos metu ne tik daugiau sužinosite apie patį gintarą ir jo pasakojamą Lietuvos istoriją, bet ir turėsite galimybę atrasti įvairias lankytinas 

vietas bei išskirtinius renginius Lietuvos pajūryje. Pasiūlysime jums kelionių maršrutų Neringos ir Palangos apylinkėse, daugiau papasakosime apie įdomius objektus, susijusius su gintaru. Net jei manote, kad Lietuvos pajūrį esate išnaršę skersai ir išilgai, manome, kad Gintaro kelionė padės jums atrasti kažką visiškai naujo arba pažvelgti į jau lankytus objektus kitu kampu.

 

 

Mūsų kultūrinis gyvenimas yra spalvingas ir įdomus kaip inkliuzas sustingusiame gintaro lašelyje, todėl čia rasite ir informacijos apie visais metų laikais vykstančius dėmesio vertus renginius Neringoje ir Palangoje. Lietuvos pajūris niekada nesnaudžia, čia visada yra ką veikti. Tikime, kad sau patrauklios veiklos atras įvairaus amžiaus ir pomėgių Lietuvos bei užsienio keliautojai. 

Tad pirmyn į atradimus ir susitiksime Gintaro kelionėje!

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *