Kelionė prasideda namuose

Pasivaikščiojimas po gintarinę Palangą

Pasivaikščiojimas po gintarinę Palangą

Tomis dienomis, kai oras neleidžia maloniai tinginiauti paplūdimyje ar užsiimti aktyvia veikla, kviečiame pasivaikščioti po gintarinę Palangą. Čia yra daug jūsų dėmesio vertų objektų: nuo išskirtinių eksponatų iki įdomias istorijas pasakojančių dirbinių. Turbūt nieko nenustebinsime pasakydami, kad daugumą mūsų siūlomų apžiūrėti objektų rasite Palangos gintaro muziejuje, tačiau vien juo neapsiribosime – juk kviečiame pasivaikščioti!

 

Inkliuzų kolekcija (Gintaro muziejus)

Šiaurės auksas nuo seno žmones žavėjo savo neįprastų formų ir spalvų įvairove, bet labiausiai – jame sustingusiomis senovės paslaptimis. Palangos gintaro muziejuje eksponuojama viena didžiausių pasaulyje inkliuzų kolekcija. Čia galėsite pamatyti gintare sustingusių ne tik smulkių vabzdžių, bet ir gerokai stambesnių gyvūnų. Turint omeny, kad gintaras formavosi seniau nei Žemėje gyvena žmogus, jame sustingusi gyvybė iš tiesų gniaužia kvapą ir traukia visus – tiek smalsius protus, tiek estetikos mėgėjus.

 

„Saulės akmuo“ (Gintaro muziejus)

 

„Saulės akmuo“ yra didžiausia muziejaus pažiba tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme. Šis tamsiai geltonos spalvos beveik apvalus gintaro luitas yra žmogaus galvos dydžio ir sveria 3,524 kg. Tai be jokios abejonės vienas įspūdingiausių gintaro eksponatų pasaulyje, žavintis savo masyvumu ir beveik tobula forma.

 

 

 

Archajiški dirbiniai iš gintaro (Gintaro muziejus)

Muziejuje saugomose Palangos ir Šventosios gintaro lobių kolekcijose galima pamatyti įvairiausių akmens ir bronzos amžiaus, žmonių rankomis apdirbtų, Šiaurės aukso puošmenų: sagų, pakabučių, amuletų ir kt. Čia eksponuojamas ir stipriai iš kitų pakabukų išsiskiriantis žmogaus pavidalo amuletas, labai panašus į Juodkrantės gintaro lobiui priklausančius neolito papuošalus. Dar vienas itin įdomus eksponatas – gintarinis dubenėlis-geldelė, labai panašus į Didžiojoje Britanijoje randamus bronzos amžiaus dirbinius.

 

Rekordinio ilgio gintariniai karoliai (Gintaro dirbtuvės-galerija)

 

Šiemet, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, Jūratės ir Kastyčio skvere daugiau nei šimtas žmonių per 4,5 val. suvėrė rekordinius 314 m ilgio gintarinius karolius. Taip buvo pagerintas ankstesnis Palangos rekordas –2009-aisiais Palangos Gintaro meistrų gildijos pagamintas 283 m ilgio gintarinis vėrinys. Rekordinius karolius galite pamatyti Gintaro dirbtuvėse-galerijoje.

 

 

 

 

Gintarinė stinta (restoranas „Molinis ąsotis“)

2013 metais tautodailininkas ir Stintų ordino riteris Albertas Bukauskas pagamino įspūdingą 2 metrų ilgio stintą ir inkrustavo ją 5,5 kilogramų gintaro. Visus metus ši žuvies skulptūra yra laikoma Stintų ordino būstinėje – restorane „Molinis ąsotis“ – ir tik „Palangos stintos“ metu ji iškilmingai pakabinama lauke, kad būtų matoma visiems šventės dalyviams. Gintarinė stinta, be abejonės, yra verta jūsų dėmesio, o prieš eidami jos apžiūrėti būtinai paskaitykite mūsų įrašą apie stintas ir linksmų plaučių Stintų ordino kavalierius, kuriems turime būti dėkingi už tradicinę agurkais kvepiančių žuvų šventę.

 

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *