Kelionė prasideda namuose

Gintarinis savaitgalis ir rekordinio ilgio vėrinys

Gintarinis savaitgalis ir rekordinio ilgio vėrinys

Gegužės 5 d. Palangoje įvyko jau vienuoliktasis „Gintarinis savaitgalis“. Šventė jau tapo tvirta miesto tradicija, tad jei nedalyvavote šiemet, paskaitykite ir pagalvokite – gal užsimanysite užsukti į šią šventę kitąmet.

Idėja rengti gegužę vykstantį „Gintarinį savaitgalį“ kilo prieš 11 metų, norint parodyti miestiečiams ir svečiams, kad Palanga patraukli ne tik karštojo sezono metu, kai galima degintis paplūdimyje ir turkštis Baltijos jūroje. Vien iš pavadinimo galima suprasti, kad šventės metu čia karaliauja gintaras: jūrų dievas Bangpatys barsto gintarėlius į jūrą, tarpusavyje rungiasi juvelyrai ir gintaro rinkikai, o šiemet, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga, šimtai rankų prisidėjo gaminant ilgiausią gintarinį vėrinį.

 

Gražiausio gintarinio papuošalo rinkimai

„Gintarinio savaitgalio“ metu ypatingo dėmesio sulaukia juvelyrai, kartais sukuriantys ypač originalius ar kvapą gniaužiančius dirbinius iš Šiaurės aukso. Jei kartais esate iš tų, kuriems gintaras atrodo nuobodus, užsukite į Palangoje vykstančius gražiausio gintarinio papuošalo rinkimus. Juose dalyvauti gali kiekvienas norintis, tad galima pamatyti išskirtinio meistriškumo gintarinių dirbinių – nuo vaikų pagamintų rankdarbių iki profesionalų sukurtų įvairiausio dizaino papuošalų. Tad nepriklausomai nuo savo pomėgių, turėtumėte atrasti kažką, kas patrauks jūsų dėmesį. Renginio istorijoje yra buvę ir tokių neįprastų dirbinių kaip gintariniai akiniai, šunų antkakliai ir netgi gintarinio danties implanto imitacija.

 

Gintarų rinkimo čempionatas

Jei gintaro dirbiniai jums ne prie širdies ir jaučiatės nusiteikę šiek tiek azartiškai, jums labiau tiks gintaro rinkimo čempionatas. Šios varžybos vyksta jau šeštus metus ir tapo ne tik neatsiejama „Gintarinio savaitgalio“ dalimi, bet ir savotišku tarptautiniu konkursu. Nepaisant to, kad varžybose rungtis gali tik 10 gintaro rinkėjų, jau treti metai sulaukiama konkursantų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių – šiemet lietuvius aplenkti bandė Austrijos, Airijos, Prancūzijos ir Vokietijos atstovai.

Tiems, kas skaitė ankstesnį mūsų straipsnį apie gintaro rinkimą, gali kilti klausimas – kaip gi vyksta šis čempionatas? Juk oro specialiai neužsakysi ir audros neprišauksi, kad laiku išmestų į krantą gintaro. Paslaptį atskleidė vienas iš renginio organizatorių Nerijus Stasiulis: „Kiekvienas dalyvis išsitraukia savo sektoriaus numerį bei gauna sunumeruotą tuščią maišelį. Krante ant smėlio yra dešimt sunumeruotų zonų, o jose – iš anksto paruoštos vienodos Baltijos bangų sąnašų krūvelės: dumbliai, šakaliukai, kriauklytės –  visa, kame natūraliai randama gintaro. Kiekvienoje tokioje krūvelėje yra išbarstoma po 100 g gintariukų.“ Davus startą, varžovai turi lygiai 5 minutes surasti kuo daugiau gintaro. Laimi tas, kurio surinktas laimikis sveria daugiausiai.

 

Rekordinis gintarinis vėrinys

Šiemet renginio akcentu tapo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtas ilgiausių gintarinių karolių vėrimas. Siekta pagerinti ankstesnį Palangos rekordą – iki tol ilgiausias buvo Palangos Gintaro meistrų gildijos suvertas 283 m ilgio gintarinis vėrinys. Šiemet siekta pagaminti 300 metrų ilgio karolius. Renginio organizatoriai džiaugiasi: sukvietus visus susidomėjusius palangiškius, meno kolektyvus, organizacijas ir miesto svečius, buvo suburta apie 100 žmonių, per 4,5 val. suvėrėsių apie 314 m ilgio siekiantį rekordinį gintarinį vėrinį, kurį planuojama ilginti kasmet „Gintarinio savaitgalio“ metu. Palangiškiai jau dabar kviečia visus – atvykite kitąmet ir prisidėkite prie rekordo.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *